Tag Archives: qeverisur Italine

Pretendentja për të qeverisur italinë, asistente e regjizorit shqiptar

Elly Schlein, është një nga pretendentet serioze për të sfiduar Giorgia Melonin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Itali. E ftuar në emisionin më të rëndësishëm televiziv në vend, “Che tempo che fa”, që drejtohet nga gazetari i njohur  Fabio Fazio, Schlein shpalli vizionin e saj për të drejtuar Italinë. Politikanja e njohur, e cila ka qenë deputete dhe europarlamentare, …

Read More »