Tag Archives: qeveria te shpalle

Situata e reshjeve/ Alibeaj kërkesë qeverisë: Të shpallet gjendja e emergjencës në Shkodër, Lezhë dhe Durrës

Reshjet e dendura në vend kanë shkaktuar përmbytje të shumta, ku zonat më të goditura ishin ato veriore. Por gjithashtu probleme të mëdha u raportuan edhe në Durrës. Në një komunikim për mediat, Enkelejd Alibeaj tha se i kanë bërë kërkesë kryeministrit Edi Rama që të shpallet gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shkodër, Lezhë dhe Durrës, kërkesë kjo e mbështetur …

Read More »