Tag Archives: qeni

Qeni sulmon gruan në Gjirokastër/ Dëmtime të rënda në gjymtyrë, niset me urgjëncë drejt Tiranës

Një grua ka mbetur e lënduar rëndë pas një sulmi nga një qen rruge në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në lagjen ”PALORTO”, ku 47-vjeçarja është kafshuar nga qeni në të dy duart. Sulmi i ka dëmtuar kapilarët e venave të gjakut në të dy gjymtyrët. Gjëndja shëndetësore e saj është vlerësuar kritike prandaj është nisur me urgjencë …

Read More »

Evtihas nuk jeton më këtu, vetëm qeni i tij.

Një shkrim homazh nga autorja greke, Patritsia Panou, që më preku thellë në shpirt dhe menjëherë e përshtata në gjuhën shqipe, për ta ndarë e ndjerë së bashku dhimbjen universale, që jetojnë miliona emigrantë dhe jo vetëm ata, kësaj bote të ferrparajsës. Kështu e quanin… Evtiha. Askush nuk e dinte emrin e tij të vërtetë Një punëtor pakistanez, që kishte …

Read More »