Tag Archives: protesten e Divjakes

Deputeti i PD në protestën e Divjakës, Korreshi: Të gjithë fukarenjtë këtu vinë të bëjnë plazh, nuk ikin dot në Dhërmi

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi i është bashkuar protestës së banorëve të Divjakës, kundër vendosjes së traut në hyrje të Parkut të Karavastasë, që të çon drejt plazhit. Ai i ka dalë në mbrojtje banorëve, ku shprehet se ky tra dëmton turizmin dhe e ka cilësuar këtë lëvizje të qeverisë si një “çmenduri e radhës”. “Kjo protestë nuk ka …

Read More »