Tag Archives: presidenti i ri

Flutura Açka tregon pse mori pjesë në ceremoninë e betimit të Bajram Begaj: Që presidenti IM të jetë YNI / “Opozita e pafuqishme në procesin e zgjedhjes së Presidentit”,

Deputetja demokrate, Flutura Açka shkruan se ka marrë shumë mesazhe ku e pyesni se përse mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri, Bajram Begaj. Açka me një postim në rrjetet sociale shkruan se asyeja se përse ka marrë pjesë është “që presidenti im të jetë i yni”. “Që Presidenti IM të jetë YNI Disa kolegë e miq më …

Read More »

Edi Rama propozon Bajram Begajn për postin e Presidentit të Republikës

Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së PS-së për emrin e Presidentit dhe ka dekalraur se kjo force do mbeshtese Bajram Begajn, Shefin e Shtabit të Përgjitshem të Forcave te Armatosura. Rama tha se janë përjashtuar emrat e kandidatëve që vijnë nga Partia Socialiste dhe eshte arritur ne perfundimin se do zgjidhej nje kandidature jashte politikes. Ai tha se …

Read More »

Alibeaj paralajmëroi bojkotin e seancës nesër, reagon Balla: Nuk ju sjell përfitim, është fyerje e delegimit të sovranitetit

Kreu i grupit të PS, Tualnt Balla ka reaguar, pasi Enkelejd Alibeaj njoftoi bojkotin e seancës së nesmërme për zgjedhjen e presidentit. Përmes një reagimi në Facebook, Balla shkruan se bojkoti nuk sjell kurrë ndonjë përfitim, dhe se është fyerje dhe shpërfillje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve. “PD i rikthehet bojkotit të Kuvendit?! “Të kërkosh suksesin nuk do të …

Read More »

PS zgjedh sot presidentin e ri të Shqipërisë

Socialistët do të zgjedhin sot emrin që do të propozojnë për president të ri të Republikës së Shqipërisë. Në orën 17:00 do të mblidhet kryesia për të diskutuar emrat e mundshëm që do të shkojnë një ditë më pas në votim. Klan News mëson se deri më tani janë përzgjedhur 10 emra potencialë, por vetëm një prej tyre do të …

Read More »

Majlinda Bregu presidente? Taulant Balla bën deklaratën e papritur për ish-deputeten e PD: Keqardhje që…

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpreh keqardhje që opozita nuk propozoi emrin e Majlinda Bregut për Presidente. Balla nuk komentoi nëse e përjashton mundësinë e kandidimit të Bregut nga vetë PS. “Kam vlerësim tejet pozitiv me znj. Bregu. Më vjen shumë keq që opozita nuk e propozoi znj. Bregu”, deklaroi Balla në “Euronews Albania” Drejtuesi i grupit …

Read More »

Presidenti i ri, Alibeaj: Pas publikimit të super kandidaturave tona, PS u mallëngjye dhe u tërhoq direkt me bisht ndër shalë

Kryetari i grupi parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj ka dhanë sqarime në lidhje me qëndrimin për presidentin e ri. Në një komunikim me gazetarët, ai u shpreh se Partia Socialiste u tërhoq. Më tej Alibeaj u shpreh se ata hartuan një dokument dhe nje procedurë për të pasur një president konsensual. “Në një proces i cili do të jepte njeri …

Read More »

Agron Gjekmarkaj: Do doja president Fatos Lubonjën, Jozefina Topallin, Mark Markun, apo Artan Fugën

10 emra kanë dalë nga tre grupet e PD-së, si kandidatë për presidentin e ri, por deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj thotë se ai sheh emra tjerë si kandidatë potencial për presidentin e ri të vendit. Ai përmend Fatos Lubojnën, Mark Markun, Jozefina Topallin, Artan Fugën, apo dhe Majlinda Bregun. Për Gjekmarkajn nëse rrimë brenda qokave, biem në lojën e të …

Read More »

Negociatat me kamera për Presidentin, ironizon Patozi: Kandidatët t’i nënshtrohen dhe një sfilate

Astrit Patozi ka ironizuar procesin e negociatave që po zhvillohen mes Partisë Socialiste dhe një pjesë të deputetëve të opozitës. Patozi shkruan në “Facebook” se meqë negociatat po bëhen para kamerave, atëherë kandidatët për Presidenti të futen dhe në një sfilatë. “ZGJIDHENI ME SFILATË PRESIDENTIN Meqë negociatat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës po bëhen para kamerave, futini edhe një …

Read More »

Negociatat për presidentin e ri, nesër takimi i radhës

Kryetari i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se mazhoranca pret gatishmëri nga opozita për të vijuar me procesin për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Pas takimit me kreun e Grupit të PD-së Enkelejd Alibeaj këtë pasdite, Balla tha se është vendosur që negociatat të shtyhen për nesër, teksa kërkoi emra konkretë nga ana e opozitës. “Shpresoj …

Read More »