Tag Archives: politike

Ish-deputetja e PD-së: Do rikthehem në politikë dhe do garoj për Bashkinë e Tiranës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska deklaroi se do të rikthehet në politikë. Në një intervistë për Euronews Albania, Përnaska u shpreh se rruga e vetme për t’u kthyer në politikë dhe për të dhënë një kontribut real, është kandidimi për Bashkinë e Tiranës. Përnaska nënvizoi se nuk ka rëndësi për të sigla me të cilën do të garojë, duke …

Read More »

Rama për muxhahedinët: Mbështetje për t’u siguruar jetën, jo lëvizjen e tyre politike!

Kryeministri Edi Rama deklaron se “muxhahedinët kanë ardhur në Shqipëri për t’u marrë në mbrojtje për jetën e tyre dhe operacioni në këndvështrimin tonë është i natyrës humanitare”. Gjatë një interviste televizive, Rama tha se “kemi filluar një proces komunikimi me ta për të bërë të qartë se duhet të ketë një kornizë shumë të respektuar të një marrëveshje, e cila në …

Read More »

VIDEO/ Vatra demaskon përfaqësuesin e Berishës (me atlete) pasi e dëbuan: Erdhi natën si klandestin, turp i madh. S’mund të tallen me shqiptarët

Shoqata historike e shqiptarëve në Amerikë, Vatra ka njoftuar se pasi anuloi takimin me përfaqësuesin e Sali Berishës në SHBA Belind Këlliçi, ky i fundit ka tentuar të përçajë strukturat duke bërë një takim të fshehtë gjatë mesnatës. Ai ka mundur të bindë 3 drejtues të Vatrës dhe 1 të pencionuar nderi, që t’i hapin derën në mënyrë që mos largohej …

Read More »

Përplasja e Sali Berishës me SHBA-në, Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ dhe paralajmëron zhvillime të bujshme

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me deklaratën e zëvendës ambasadorit të SHBA-ve, Demian Smith, i cili deklaroi se vetëm me BKH-në, SPAK-u do të jetë një sukses i plotë. Ngjela thekson se eksperti amerikan do të drejtojë dhe do të mbështesë në distancë Byronë Kombëtare të Hetimit në Shqipëri. Sipas Ngjelës, duke marrë në analizë dhe …

Read More »