Tag Archives: Po përpiqen të rigrupohen

Shefi i NATO-s thotë se forcat ruse nuk po tërhiqen: Po përpiqen të rigrupohen

Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se trupat ruse po ripozicionohen në vend që të tërhiqen. Duke folur në Bruksel sot, Stoltenberg tha: “Sipas inteligjencës sonë, njësitë ruse nuk po tërhiqen, por po ripozicionohen. Rusia po përpiqet të rigrupohet, të rifurnizohet dhe të përforcojë ofensivën e saj në rajonin e Donbasit.” Stoltenberg vijoi më tej teksa tha se Rusua ende …

Read More »