Tag Archives: Pfizer

COVID-19, “Pfizer” e “Moderna” do t’i injektohen fëmijëve nga mosha 6 muajsh

Vaksinat Pfizer dhe Moderna janë autorizuar për përdorim e fëmijëve duke filluar nga mosha gjashtë muajshe. Miratimi është dhënë nga Agjencia shëndetësore amerikane për kontrollin e barnave, siç raportojnë mediat ndërkombëtare. Ky vendim vjen pas opinioneve pozitive të shprehura nga grupe ekspertësh ditët e fundit. “Shumë familje, për të mos përmendur mjekët dhe profesionistët e shëndetësisë, kanë pritur gjatë për …

Read More »

Pfizer/ Vidhen dokumentet, të dhënat e vaksinës anti-COVID, akuzohet punonjësia

Kompania farmaceutike Pfizer, ka ngritur një padi ndaj një punonjëse të tyre, me pretendimin se ka vjedhur një numër të madh dokumentesh të besueshme, përfshirë edhe ato të lidhura me vaksinën anti-COVID. Në padinë e deponuar të martën në gjykatën e San Diegos, Pfizer ka bërë të ditur se bëhet fjalë për punonjësen Chun Xiao Li, e cila ka shkelur …

Read More »

Bullgaria i dhuron 50 mijë vaksina “Pfizer” Maqedonisë së Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani ka bërë me dije se Bullgaria ka dhunuar vaksina Pfizer, për të luftuar Covid-19. Sipas ministrit, janë dhuruar 50 mijë vaksina. “Vaksinat janë distribuuar dhe janë gati për përdorim. Një gjest i rëndësishëm i miqësisë dhe solidaritetit”, tha Osmani. Kuvendi i Bullgarisë më 8 shtator miratoi donacionin për mbi …

Read More »