Tag Archives: Pesë javë luftë

Pesë javë luftë, autoritetet ukrainase: Mbi 150 fëmijë janë vrarë nga sulmet ruse

Të paktën 153 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus pesë javë më parë, dhe më shumë se 245 të tjerë janë plagosur, tha sot zyra e prokurorit të përgjithshëm të vendit në një njoftim për shtyp. Bombardimet kanë dëmtuar gjithashtu 859 institucione arsimore, ndërsa 83 janë “shkatërruar plotësisht”, sipas njoftimit. Zyra e prokurorit të përgjithshëm …

Read More »