Tag Archives: përmes përgjimeve

Gazetari: Shërbimet sekrete franceze zbuluan bandat e Durrësit përmes përgjimeve

Gazetari Lavdrim Lita thotë se dy bandat e Durrësit ajo e Lul Berishës me Plarent Dervishajt dhe e “Rrumit”, u zbuluan nga shërbimet sekrete franceze, që në këtë rast ndihmuan edhe Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Në një intervistë për Euronews Albania, Lita u shpreh se në SPAK ka mbërritur dosja e përgjimeve dhe zbardhja e bisedave të këtyre bandave. “Zbulimi …

Read More »