Tag Archives: Përfitoi 15 milionë euro nga afera e inceneratorëve

Përfitoi 15 milionë euro nga afera e inceneratorëve/ GJKKO jep vendimin për Alqi Bllakon

GJKKO ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për isj-deputetin e PS, Alqi Bllako. Ish-deputeti socialist akuzohet i përfshirë në aferën e inceneratorëve dhe akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion,. Kujtojmë se sipas Strukturave të Posaçme Anti-korrupsion ai u vetëdorëzua në polici. Ndërkohë Bllako bëhet zyrtari i dytë që arrestohet lidhur me këtë aferë. SPAK ka nënvizuar …

Read More »