Tag Archives: për titullin historik

Federer dhe Djokovic urojnë Nadalin për titullin historik të ‘Australian Open’

Roger Federer dhe Novak Djokovic uruan Rafael Nadal, menjëherë pasi spanjolli triumfoi në finalen e “Australian Open”, ku mori një titull rekord, të 21-tin ‘Grand Slam’. Në Instagram Stories, Federer shkroi: “Çfarë ndeshje! Për mikun tim dhe rivalin e madh Rafael Nadal. Urime të përzemërta që u bë njeriu i parë që fitoi 21 tituj të Grand Slam-it teke. Disa muaj …

Read More »