Tag Archives: për të drejtuar luftën

Putin emëron një gjeneral të ri për të drejtuar luftën/ Tanket ruse nisen drejt Ukrainës

Imazhet satelitore tregojnë një autokolonë ushtarake tetë milje të gjatë që është drejtuar për në qytetin lindor të Ukrainës, Velkyi Burluk. Qyteti ndodhet në lindje të Kharkiv, afër kufirit të Ukrainës me Rusinë. Imazhet tregojnë “automjete të blinduara, kamionë me artileri të tërhequr dhe pajisje mbështetëse”, tha Maxar. Zyrtarët ukrainas thonë se luftime të mëdha janë duke u zhvilluar në …

Read More »