Tag Archives: për SPAK-un

Deklaratat e Ramës për SPAK-un/ Hyseni përplaset me Salianjin

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka debatuar ashpër me ish-deputetin socialist Alket Hyseni në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama drejtuar SPAK për moshetimin e ish-kryeministrit Berisha. Të ftuar në emisionin “Open”, të gazetares Eni Vasili, në News24, Hyseni fillimisht në fjalën e tij u shpreh se nëse dikush ndihet i intimiduar nga këto deklarata atëherë ka bërë diçka …

Read More »

Deklaratat e Ramës për SPAK-un, Këlliçi: Kërcënoi drejtësinë

Deputeti demokrat dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Belind Këlliçi, ka dënuar deklaratat e kryeministri Edi Rama për organet e drejtësisë e sidomos ndaj SPAK-ut gjatë Kongresit të PS. Në një deklaratë për mediet, Këlliçi tha se kryeministri kërcënoi drejtësinë duke i bërë presion për shkak se zyrtarët dhe qeveritarët e tij e kanë shkelur ligjin. Ndër të tjera, Këlliçi …

Read More »