Tag Archives: për Presidentin e ri

PS injoron opinionin publik për Presidentin e ri?

Sekretari i Përgjithshëm i socialistëve Damian Gjiknuri doli sot në një konferencë për mediat, ku foli për zgjedhjen e Presidentit të ri. Ai foli mbi propozimet e opinionit publik, duke thënë se ka pasur shumë emra, por shtoi se nuk do të merret parasysh. Gjiknuri shtoi se Shqipëria nuk ka sisitemin, ku Presidenti zgjidhet nga populli. Sipas tij, nuk është …

Read More »

Alibeaj takim me socialistët për Presidentin e ri/ “Rithemelimi”: Nuk është i mandatuar

“Rithemelimi” thotë se Partia Demokratike nuk përfësohet në takimin që ka zhvilluar sot kryetari i grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj me socialistët për zgjedhjen e Presidentit të ri. Duke e cilësuar një lojë të turpshme, “Rithemelimi” thekson se Alibeaj nuk ka asnjë mandat, as nga Partia Demokratike, as nga kryesia e grupit dhe grupi i saj parlamentar për të marrë pjesë …

Read More »

“Do ia përplasja në fytyrë Ramës”/ Berisha flet për Presidentin e ri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka  folur për zgjedhjen e presidentit të ri, çështje që PS ka nisur punën. I pyetur për mazhorancën që nuk njeh deputetët e Komisionit të Rithemelimit, Berisha tha se socialistët do tëntojnë të blejnë ligjvënësit. Pyetje: Socialistët kanë nisur punën për zgjedhjen e një Presidenti të ri, por nuk njohin asnjë deputet nga grupi i Rithemelimit. Si e …

Read More »