Tag Archives: penalizim

Penalizim deputetëve/ Socialistët kërkesë për të përjashtuar kolegët e opozitës

Për të tretën herë në harkun kohor të dy muajve, shumica socialiste i drejtohet me një kërkesë Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën, për të ndëshkuar deputetët demokratë, me argumentin se bllokuan seancën plenare të së hënës. Shtatë ligjvënës socialist kanë hedhur firmat për ndëshkimin e Sali Berishës, Edi Palokës, Flamur Nokës dhe Belind Këlliçit. Në këtë kërkesë thuhet se …

Read More »

Juventusi rrezikon penalizim të rëndë, për shkak të Ronaldos

Është e ashtuquajtura “karta e Ronaldos”, ajo që lidhet me kontratën e portugezit, që sipas prokurorit të Torinos, klubi i Juventusit e ka fshehur, për t’i dhënë një shtysë të mëtejshme operacionit “Prisma”, si në atë kriminal ashtu edhe në atë sportiv. Sipas organeve disiplinore të futbollit italian, Juventus rrezikon një dënim me ulje pikësh në rënditjen aktuale të kampionatit, …

Read More »