Tag Archives: partia socialiste

Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, në cilësinë e drejtuesit politik të Partisë Socialiste të qarkut të Beratit, ka konfirmuar rikandidmin e Ervin Demos në zgjedhjet e 14 majit. Sipas tij, besimi për një mandate të dytë është rezultati i punëve të mira që janë bërë përgjatë katër viteve në Berat. Çuçi: Berat- Në Asamblenë e Partisë Socialiste konfirmuam Ervin Demon si …

Read More »

PS dërgon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste e Shqipërisë kërkon zyrtarisht të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 14 majit. Burime nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve konfirmojnë se në këtë institucion ka mbërritur kërkesa zyrtare e firmosur nga Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në PS Eridian Salianji, ku kërkohet regjistrimi I këtij subjekti. Në ditët në vijim pritet dhe mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve …

Read More »

“21 Janari”, PS dorëzon tjetër kallëzim penal në SPAK ndaj Berishës e Bashës: Shqiptarët duan drejtësi

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendit për 21 janarin, pasi ka një provë të re. “‘Ne e kemi drejtuar gishtin nga Sali Berisha, dhe nuk ka qytetar që nuk e di që urdhëruesit e vërtetë ishin Sali Berisha dhe bashkëpunëtori …

Read More »

Lustracioni, deputeti socialist: S’kemi synim Metën, na ka ndihmuar të vijmë në pushtet

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi thotë se ligji i lustracionit për dekomunistizimin, nuk ka për objektiv kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Koçi u shpreh se Meta ka ndihmuar Partinë Socialiste të fitojë zgjedhjet në vitin 2017 dhe 2021, me mënyrë sesi ai ka bërë opozitë. Sipas tij, Partia Socialiste është me …

Read More »

Rezultatet për antarët e Sekretariatit të PS pas votomit në Asamble

Anëtarët e Asamblesë së Partisë Socialiste votëbesuan këtë të shtunë dhe anëtarët e Sekretariatit të kësaj partie. Në total votuan 284 anëtarë Asambleje nga 342 anëtarë. Nga votimi rezultoi se të gjithë anëtarët aktualë rimorën besimin e anëtarëve të Asamblesë për të vijuar detyrën e tyre. Blendi Klosi do të vijojë detyrën si Sekretar Organizativ, ndërsa Blerina Gjylameti si Sekretare …

Read More »