Tag Archives: Partia Demokratike

Rudina Hajdari shpreh ambicien për t’u bërë kryetare e PD-së: Berisha nuk është zgjedhja më e mirë

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka shprehur ambicien për të kandiduar si kryetare e Partisë Demokratike. Në një intervistë për News24, ajo është shprehur se momentalisht nuk është momenti i duhur për të qenë kryetare duke e lënë të nënkuptuar se nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 22 majit. Për kandidaturën e ish-kryeministrit Sali Berisha, Hajdari thotë se nuk është zgjidhja …

Read More »

Partia Demokratike, përpara qeverisë për drejtësinë e re

PREÇ ZOGAJ Midis opsionit për vijimin e vetingut me monitorim ndërkombëtar nga të njëjtat institucione që e kanë bërë deri sot dhe zhvendosjes së këtij procesi në KLGJ dhe KLP, Partia Demokratike zgjodhi të votonte opsionin e parë. Në një terren të minuar nga anatemat e vazhdueshme kundër Reformës në Drejtësi, por edhe nga konspiracitë me pengje e tradhtarë, vendimi …

Read More »