Tag Archives: Parku Butrintit

“Butrinti”, Rama-opozitës: Kur flisni ju për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore duhen dy…, një ta mbash një ta çash

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me diskutimet që u bënë ditën e sotme në Kuvend sa i takon Parkut të Butrintit. Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, Rama nuk i kurseu ironitë për Sali Berishën si dhe për opozitën. “Isha lajmëruar për një seancë tjetër, dhe as nuk e imagjinoja që seanca për Butrintin do të …

Read More »