Tag Archives: pancerat

Gjermani-Japoni 1-2: Aziatikët dhurojnë surprizën e dytë të Botërorit, ‘pancerat’ pretendentë bien me përmbysje

Japonia ka siguruar një fitore historike sot përballë Gjermanisë, teksa e ka mundur me përmbysje me shifrat 2-1 skuadrën e Hansi Flik. Sfida ka qenë me dy tablo, pasi në pjesën e parë, Gjermania dominoi plotësisht dhe krijoi shumë mundësi për të shënuar, pa arritur të gjente rrjetën më shumë se një herë me anë të penalltisë Gyndogan. Por në …

Read More »