Tag Archives: pagesat e gazit ne euro

‘Gjunjëzohet Putin’ Kancelari gjerman jep lajmin e mirë

Rusia është tërhequr nga pagesa e gazit me rubla nga Perëndimi, do të lejojë vendet europiane të paguajnë gazin edhe në euro. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i kancelarit gjerman Olaf Scholz Scholz. Sipas BBC, Vladimir Putin i tha Scholz se muajin e ardhshëm pagesat “do të vazhdojnë të bëhen me euro dhe do të transferohen si zakonisht në …

Read More »