Tag Archives: Orbani me qëndrim pro rus

Orbani me qëndrim pro rus, bojkotohet takimi i Grupit të Vishegradit që do zhvillohej në Hungari

Polonia dhe Republika Çeke kanë refuzuar të marrin pjesë në një takim të ministrave të mbrojtjes në Hungari lidhur me qëndrimin e Budapestit ndaj pushtimit rus të Ukrainës. Ministrat polakë dhe çekë kishin thënë se nuk do të udhëtonin në Hungari për takimin e sotëm. Hungaria konfirmoi se kishte shtyrë samitin e planifikuar të të ashtuquajturit Grupi i Vishegradit (V4), …

Read More »