Tag Archives: Oliver Varhelyin

Parlamenti Evropian kërkon hetim për Oliver Varhelyin, dyshimet për punën e tij

Deputeti i Parlamentit Evropian, Thijs Reuten, ka bërë të ditur se si Komision i Parlamentit për Punë të Jashtme kanë kërkuar hetim mbi sjelljen e Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi. Siç ka shkruar holandezi Reuten, hetimet duhet të bëhen bazuar në raportet të cilat thonë se Varhelyi qëllimshëm ka minuar reformat për demokraci dhe sundtim të ligjit në vendet që …

Read More »

Ministrja Xhaçka takon Varhelyin: Dështimi i negociatave do të cenonte besueshmërinë e BE-së

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ku është folur për rrugën shqiptare të integrimit të union. “U takova me Oliver Varhelyin në paraprirje të takimit mes Këshillin e Punëve të Jashtme të BE-së dhe ministrat e Jashtëm të vendeve të …

Read More »