Tag Archives: nuk realizohet

Kongresi i PS-së, ISP: Ka 13 vite që procesi i votëbesimit ndaj kryetarit nuk realizohet

Partia Socialiste mblodhi dje Kongresin, ndërsa paralajmëroi se takimi i radhës do të mbahet në vjeshtën e këtij viti. Dje u shkarkuan 61 krerët e degëve të PS-së, si dhe u shtuan tre sekretariate të reja. Detyra e Sekretares së Organizimit t’i besohet Blerina Gjylametit, për Çështjet Zgjedhore Eridjan Salianji, ndërsa Sekretar për Emigracionin Laert Duraj. Lidhur me zhvillimet e …

Read More »