Tag Archives: Nuk duam luftë

Pas paralajmërimit të Biden, reagon Rusia: Nuk duam luftë

Ministri i Jashtëm i Rusisë ka thënë se Rusia nuk dëshiron një luftë pasi Uashingtoni paralajmëroi se Moska mund të pushtojë Ukrainën muajin e ardhshëm. Sergej Lavrov u tha mediave se Kremlini nuk po kërkon konflikt me Kievin, por ritheksoi se Moska nuk do të lejojë që interesat e saj të sigurisë të injorohen. Të enjten, SHBA dhe NATO iu përgjigjën kërkesave …

Read More »