Tag Archives: nis hetimet

Vdekja e Lear Kurtit/ Prokuroria nis hetimet për 2 vepra penale: Kemi pyetur dëshmitarët dhe policët

Prokuroria e Tiranës ka nisur hëtimet për dy vepra penale, “Kryerje e veprimive arbitare” nga ana e uniformave blu  dhe “Mosdhënia ndihmë” nga ana e stafit të Traumës për vdekjen e 32 vjeçarit Lear Kurti në duart e policisë. Në një njoftim për media, prokuroria bën me dije se në pyetje janë marrë dëshmitarë dhe efektivë të policisë si dhe …

Read More »