Tag Archives: ngushellime

Stoltenberg shpreh ngushëllime pas vdekjes së Shinzo Abe, i cili u qëllua me armë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehur thellësisht i pikëlluar, pas vdekjes së ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe. I cili vdiq pasi u qëllua dy herë me armë zjarri, gjatë një fjalimi që po e mbante në Japoninë Perëndimore. “I pikëlluar thellësisht nga vrasja e tmerrshme e Shinzo Abe, një mbrojtës i demokracisë dhe miku dhe kolegu im …

Read More »

Pronari i kompanisë së autobusit të aksidentuar në Kroaci reagon me një postim prekës për shoferin që mbeti i vdekur

Arianit Avdija nga “Deva Tours” ka shkruar për Naser Sylmetajn, shoferin e autobusit që vdiq dje në aksidentin tragjik që ua mori jetën edhe nëntë udhëtarëve që po vinin nga Frankfurti në Kosovë, raporton Gazeta Express. Avdija, i cili në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve në Kosovë figuron si drejtor i kësaj kompanie, shkroi se Naser Sylmetar ishte burrë i …

Read More »