Tag Archives: nga SHBA

Berisha tregon kush loboi që ai të shpallet “non-grata” nga SHBA

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka thënë se Gorge Soros ka qenë lobues që ai të shpallet “non-grata” nga SHBA-ja. Berisha ka folur edhe për sanksionet që SHBA i ka vendosur atij dhe familjes së tij. “Shpallja ime “non-grata” është një diktim i lobimit korruptiv të George Sorrosit dhe Edi Ramës pa asnjë provë dhe interes. Dhe fatmirësisht këtë nuk …

Read More »