Tag Archives: Nga qëndrimi për luftën

Nga qëndrimi për luftën në Ukrainë te raportet e acaruara/ Sot samiti BE-Kinë

Pushtimi rus i Ukrainës është vendosur të zërë skenën qendrore gjatë një takimi virtual të nivelit të lartë mes liderëve të BE-së dhe të Kinës që do të mbahet sot, i cili vjen pas muajve të tëra marrëdhëniesh të tensionuara. Brukseli është i vendosur të shtyjë Pekinin që të mbajë një qasje të barabartë në konflikt, nga frika se çdo …

Read More »