Tag Archives: ne stamboll

Presidenca turke: Bisedimet Ukrainë-Rusi do të zhvillohen të martën në Stamboll

Presidenca turke ka bërë me dije se raundi i radhës i bisedimeve ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës do të mbahet të martën në Stamboll. Më herët u mësua se negociatat do të mbaheshin në Turqi, por qyteti nuk ishte bërë me dije. Një deklaratë nga Drejtoria e Komunikimit të presidencës turke thuhet se gjatë një telefonate që zhvilloi sot presidenti turk …

Read More »