Tag Archives: në marrëdhëniet SHBA-Rusi?

Lufta në Ukrainë/ Çfarë do të thotë një ‘krisje’ në marrëdhëniet SHBA-Rusi?

Komenti i fundit i presidentit amerikan Joe Biden se Vladimir Putin “nuk mund të qëndrojë në pushtet” është vetëm shembulli i fundit se sa larg kanë rënë marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë në mes të pushtimit të Ukrainës nga Moska. Ndërsa zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë dhe Sekretari i Shtetit Antony Blinken lëvizën me shpejtësi për të sqaruar …

Read More »