Tag Archives: ne linje me BE

Nga 1 qershori ndalohen qeset plastike, Rama: Epokë e re për Shqipërinë

Nga 1 qershori do të ndalohet prodhimi, shitja dhe importi i qeseve plastike për përdorim individual. Duke u ndalur te kjo nismë e rëndësishme për mbrojtjen e mjedisit, Kryeministri Edi Rama ndau sot përmes rrjeteve sociale një video sensibilizuese mbi ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshe. “Mirëmëngjes dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për …

Read More »