Tag Archives: në 6 mars

Durrësi dhe Lushnja japin verdiktin: Në 6 Mars se kush fitojnë

Dy mitingje madhështorë përmbyllesë u zhvilluan sot në Lushnje dhe Durrës. “Shtëpia e Lirisë” dukshëm ka rikthyer entuziazmin e fitores së të djathtës në zgjedhje, duke nxitur pjesëmarrjen e qytetarëve në mënyrë të vrullshme. Pas 8 viteve zhgënjim me një ish-kryetar si Basha që solli vetëm humbje për PD-në, ‘Shtëpia e Lirisë” që përfaqëson opozitën e vërtetë, ka kthyer besimin …

Read More »

Balla takim me banorët në Dushk/ Në 6 Mars vota juaj ‘jo’ një opozite që gënjen

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Bujar Çela dhe kandidatja për kryetare bashkie Eriselda Sefa zhvilluan një takim me banorët në Njësinë Administrative Dushk në Lushnje. Në fjalën e tij Balla u shpreh se në Dushk ka nevojë për shumë punë sidomos për kanalizimet. “Jam këtu për tju kërkuar votën për …

Read More »

Shkarkimi i Metës, Rama: Nuk është telepati/ Basha nuk fiton asgjë në 6 Mars

Kryeministri Edi Rama nuk pranoi të komentonte vendimin që Gjykata Kushtetuese mund të marrë për shkarkimin ose jo të presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nga Uashingtoni ku zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët shqiptarë, Rama tha se nuk do shumë “mend” për të kuptuar që Gjykata do e shkarkojë presidentin, por tha se është koha që të flasë gjykata. Pyetje: Çfarë …

Read More »

Ndërhyrjet e SHBA për të emëruar opozitën në 6 mars

Nga Enton Abilekaj Nëse do të donin një verdikt të drejtë për Berishën, miqtë perëndimorë të Shqipërisë, nuk kanë pse të bëjnë deklarata dhe takime për të ndikuar në zgjedhjen e votuesve. Ata do të votojnë për qeverisjen lokale duke patur parasysh dhe qeverisjen qëndrore. Përpara partive në zgjedhjet e 6 marsit ka hyrë SHBA. Takimet me Bashën dhe deklaratat …

Read More »