Tag Archives: Ndryshime në Qeveri

Prioritet negociatat, Rama ndryshon kabineti qeveritar, emëron zv/kryeministre Belinda Ballukun

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka emëruar Belinda Ballukun në pozitën e zëvendëskryeministres. Rama ka falënderuar Arben Ahmetajn për kontributin e dhënë. “Falënderoj Arben Ahmetajn për kontributin në misionin tonë të përmbushur me një sukses spektakolar për Rindërtimin. Falënderoj Zef Mazin për kontributin në arritjen e madhe historike të çeljes së negociatave; dy bashkëpunëtorë të vlefshëm në një rrugë …

Read More »

Ndryshime në qeveri, kryeministri Rama: Kjo është sfida më e madhe ende e pazgjidhur

“Partia Socialiste do të fitojë nëse do të vijojë të jetë opozitë e vetvetes”, kështu u shpreh kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Asamblesë së PS. Gjithashtu Rama theksoi se Partia Socialiste do të vazhdojë reformimin. Edi Rama: Sfida më e madhe ende e pazgjidhur e një marrëdhënie të re organike të përfaqësuesve të zgjedhur dhe zgjedhësve …

Read More »

Ndryshime në qeveri! Flet kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së kryesisë së PS para medieve. I pyetur nga gazetarët nëse do ketë ndryshime në qeveri, Rama tha se nuk është e nevojshme. Ai tha se gjatë mbledhjes janë dhënë dhe opinione për kandidatin apo kandidaten për President të Republikës. A do ketë ndryshime në kabinet? “Ndryshime në kabinet s’ka arsye që të ketë. …

Read More »

Kryeministri Edi Rama firmos ndryshime në qeveri

Vetëm pak muaj pas dekretimit të kabinetit qeveritar, kryeministri Edi Rama ka firmosur lëvizje në nivel zëvendës ministrash ne mbledhjen e sotme te kabinetit qeveritar. Mësohet se është liruar nga detyra zv/ministri i Shëndetësisë, Albert Nikolla. Në vend të tij, është emëruar Vjollca Braho. Kjo e fundit ka qenë në krye të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor si dhe zv/ministre e Mirëqenies …

Read More »

Ndryshime në Qeveri, Vjollca Braho emërohet zëvendësministre e Shëndetësisë

Ndryshon perberja e qeverise. Teksa Këshilli i Ministrave është ende në mbledhje ka dalë vendimi i parë, qe ka te beje me ndryshimet ne postin e zv.ministrit te shendetesise. Me vendim te kryeministrit, eshtë liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si zv/ ministër i Shëndetësisë është emëruar Vjollca Braho, e cila deri tani ka qenë në …

Read More »