Tag Archives: ndeshkim autoreve

Rritet bilanci i viktimave në Stamboll, 6 të vdekur dhe 53 të plagosur, Erdogan: Sulm i pabesë! Ndëshkim autorëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se shpërthimi në rrugën Istiklal të Stambollit u shkaktua nga një sulm me bombë, duke shtuar se gjashtë persona vdiqën në incident. Duke folur përpara nisjes së tij në samitin e G-20 në Indonezi të dielën, Erdogan tha se shpërthimi ishte një sulm i pabesë dhe autorët e tij do të ndëshkoheshin. 53 …

Read More »