Tag Archives: ndeshjen

Lista e rivalëve të Kosovës, ftohen tre shqiptarë për ndeshjen në Serbi

Kombëtarja e Zvicrës i nis në Bjellorusi (25 mars) takimet e fazës eliminatore të Euro 2024. Helvetët janë pjesë e grupit I, aty ku bëjnë pjesë edhe Kosova, Rumania, Izraeli dhe Andorra. Trajneri Murat Yakin ka dërguar ftesë për tre lojtarë me origjinë shqiptare. Nuk mungojnë dyshja Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, por edhe Andi Zeqiri. Sulmuesi ishte pranë përfaqësimit …

Read More »

Dortmund dhe Bayern Munich e mbyllin ndeshjen që në pjesën e parë, klubet përkatëse marrin tre pikët

Dortmund ka arritur të fitojë sot ndaj Bochum me rezultatin e pastër 3-0. Të verdhtë e Bundesligës kanë arritur të mbyllin ndeshjen që në pjesën e parë. Në minutën e 8-të ishte Moukoko i cili zhbllokoi sfidën. Pak minuta më pas, në të 12-tën, Reyna dyfishon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë. Për të mos u mjaftuar me kaq, …

Read More »