Tag Archives: nderkometareve

“Pse nuk del të takosh njerëzit në terren?”, Meta i shmanget pyetjes: Isha te festa e një mikut tim. Ramën ta ndihmojë miu, se breshkat…

Ilir Meta u pyet sot gjatë një konference për shtyp se përse po bën politikë vetëm me deklarata. Gazetarët e pranishëm e vunë jo pak në siklet kur i thanë se ai nuk po del në terren të takohet me njerëzit dhe të ngrejë frymën, apo të bëhet Salvador Allende sikurse kishte premtuar. Por Meta iu shmang konstatimit dhe iu …

Read More »