Tag Archives: ndaj shqiptareve

U plagos në atentatin ndaj shqiptarëve në Athinë, flet e reja: Plumbi do më kishte goditur në kokë nëse…

Përveç dy shqiptarëve që mbetën të vrarë në Athinë mbrëmjen e së dielës, e plagosur mbeti edhe një 32-vjeçare greke, e cila ndodhej në tavolinën pas shqiptarëve. 32-vjeçarja u godit në trup nga një plumb, por fatmirësisht raportohet se gjendja e saj shëndetësore është jashtë rrezikut. Ajo ka dhënë dëshminë për hetuesit grekë të cilëve u ka treguar për dinamikën …

Read More »

VIDEO/ Shkencëtarja shqiptare në Harvard iu përgjigjet anglezëve për ’emigrantët kriminelë’

Detina Zalli, profesoreshë shqiptare në Universitetin e Harvardit për shkencë, ka reaguar pas lajmeve të bujshme në Britani për emigrantët shqiptarë. Ajo shprehet se është ndjerë keq me etiketimet që iu janë vënë shqiptarëve duke i cilësuar si kriminelë. Zalli tregon rrugëtimin e saj për të mbërritur aty ku është dhe thotë me krenari se është shqiptare. Postimi Gjatë ditëve …

Read More »