Tag Archives: nceneratori i Elbasanit

Inceneratori i Elbasanit/ SPAK sekuestron pasuri të paluajtshme

GJKKO ka lëshuar sot 9 urdhër-arreste për të përfshirët në aferën e inceneratorit të Fierit dhe 5 të tjerë për atë të Elbasanit. Në njoftimin e SPAK, mbi hetimet e kryera për inceneratorin e Elbasanit, janë krijuar dyshime se anëtarët e komisionit për dhënien e koncesionit me objekt “Ndërtimin dhe administrimin e impiantit të trajtimit të mbetjeve urbane të Qarkut …

Read More »