Tag Archives: Mourinho

Marash Kumbulla del nga “tuneli”; Mourinho e projekton titullar në dy ndeshje radhazi

Më në fund titullar, dy herë radhazi. Marash Kumbulla del nga “pusi” i të harruarve dhe luan një shans të dyfishtë për t’u ngjitur lart. Sonte ai do të luajë në vend të Smalling, i cili duhet të ndalet për të mos “zemëruar” trupin e tij. Të dielën duhet të zëvendësojë Ibañez, që u ndëshkua kundër Milanit dhe do të …

Read More »

Roma dhe Mourinho shkruajnë historinë në Tiranë, fitojnë trofeun e Conference League

Roma bën histori në stadiumin Air Albania të Tiranës teksa fiton edicionin e parë në historinë e Conference League. Italianët u treguan më cinikë në 90-minutat e Air Albania-s teksa shfrytëzuan një gol të Nicolo Zaniolos në minutën e 32-të duke fituar trofeun e parë europian pas Kupës së Panairëve në vitin 1961. Ndeshja në fakt, nisi e qetë ashtu …

Read More »

Mourinho: Finalja e Tiranës, më e rëndësishmja e karrierës sime

“Kjo finale, për mua do të jetë më e rëndësishmja. Sepse duhet ta luaj akoma dhe ndoshta ta fitoj. E para, megjithatë, është ndeshja në Torino”. José Mourinho, fillimisht në “Sky” dhe më pas në konferencë, në ditën e medias të organizuar nga UEFA në “Trigoria”, foli për ndeshjen që të gjithë presin në Romë: finalen e “Conference League” kundër …

Read More »