Tag Archives: moti për sot

Temperatura të larta gjatë orëve të paradites/ Ja si do të jetë moti për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e pasdites vranësirat do të bëhen të dukshme, ku në zonat veriore dhe juglindore do të ketë momente të pakta me shira. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe do …

Read More »

Si parashikohet moti për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht me diell. Në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 11°C, në zonat e ulëta nga 11°C në 16°C dhe në zonat bregdetare nga …

Read More »