Tag Archives: Mot

Moti i paqendrueshëm, temperaturat për sot

Edhe pse ka kaluar java e parë e Majit, vendi ende mbetet nën pushtetin e masave të paqendrueshme. Sipas MeteoAlb, vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të jenë prezente në vendin tonë, ku do të kemi vranësira të shumta deri në orët e pasdites të cilat pritet të pësojnë zhvillime të përkohshme duke krijuar mundësi për shira të pakët në të …

Read More »

Mot i ftohtë dhe me diell, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -8°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 13°C. Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 21°C. Era do të …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 20 nëntor 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 10°C në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në …

Read More »

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Vlerat e larta barike do të sjellin mbizotërim të kushteve të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin tonë, gjatë gjithë ditës. Sipas MeteoAlb, parashikohet që zonat Jugore dhe Qendrore të jenë në dominimin e kthjellimeve, por herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave konvektive duke sjellë shira të përkohshëm kryesisht në veri dhe veriperëndim. Temperaturat e ajrit …

Read More »

Parashikimi i motit për sot, 3 nëntor 2021

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hareshme mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat Jugore. Sipas MeteoAlb në Veri të territorit vranësirat pësojnë zhvillim të përkohshme, duke sjell në këto zona momente më shira afatshkurtër. Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat minimale por rriten në vlerat maksimale duke …

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 32°C. Era do të …

Read More »

Parashikimi i motit për sot (Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 27°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 29°C. …

Read More »

Mot i qëndrueshëm dhe me diell, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 23°C në 32°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 33°C. Era do …

Read More »