Tag Archives: Moska-Joe Biden

Moska-Joe Biden: Paralajmërimi i tij rrezikon destabilizimin e krizës Ukrainë-Rusi

Presidenti amerikan Joe Biden ka rrezikuar të destabilizojë më tej krizën Rusi-Ukrainë me paralajmërimin e tij të ashpër ndaj Moskës, tha Kremlini. Të mërkurën, Biden u tha gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë: “Rusia do të mbahet përgjegjëse nëse pushton – dhe kjo varet nga ajo që bën… Do të jetë një fatkeqësi për Rusinë nëse pushton më tej Ukrainën”. Zëdhënësi …

Read More »