Tag Archives: Mos udhëtoni në Rusi dhe Ukrainë

DASH paralajmëron amerikanët: Mos udhëtoni në Rusi dhe Ukrainë

Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëroi qytetarët amerikanë se mund të arrestohen nga Rusia. DASH iu ka kërkuar amerikanëve që të mos udhëtojnë në Ukrainë dhe Rusi ose të largohen menjëherë, shkruajnë mediat e huaja. Në mesin e amerikanëve të arrestuar pak përpara pushtimit ishte ylli i basketbollit Brittney Griner, e cila u tha nga zyrtarët amerikanë se ishte “në gjendje të …

Read More »