Tag Archives: ministria

Ministria e Drejtësisë keqinformon për negociatat me BE

Ministria e Drejtësisë shpërndau një njoftim zyrtar të mërkurën, përmes së cilit pretendonte se Shqipëria kishte nisur negociatat me Bashkimin Europian për grupin e kapitujve themelorë, me fokus kapitullin 23 “Gjyqësori dhe të drejtat themelore”. I shoqëruar me një foto nga takimi i grupit negociator për çështjet e gjyqësorit me përfaqësues të Bashkimit Europian, njoftimi theksonte gjithashtu se negociimi i …

Read More »

Ministria: ‘Open Balkan’ falimentoi kompaninë shqiptare

Ministria shkruan se është në kontakt të vazhdueshëm me homologët serbe për t’u informuar mbi arsyet e këtij vendimi, mirë po nuk ka dhënë asnjë detaj më shumë se ç’po ndodh me kompaninë. Ministria e Bujqësisë ka deklaruar se është në kontakt me homologët serbë, për bllokimin e kompanisë eksportuese të prodhimeve të freskëta të fushës “Rinaldi shpk”, së cilës …

Read More »

Policia e shtrin në tokë të gjakosur, arrestohet bashkëshorti i ish-ministres Shahini

Arrestohet sërish bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini.   Dardan Molliqaj, i cili mban postin e kryetarit të PSD në Kosovë, së bashku me aktivistë të tjerë të partisë kundërshtuan sot konferencën e zëdhënëses së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova.   Pas tensioneve në protestën e zhvilluara, ai dhe aktivistë të tjerë të PSD-së përfunduan në prangat e policisë.   …

Read More »

Ministria i ‘del nga fjala’ studentëve: Nuk paguan bursat e premtuara në vitin 2018

Ministria e Arsimit nuk do të paguajë bursat e premtuara për studentët në vitin 2018, sipas një shkresë drejtuar Rektorit të Universitetit të Tiranës. Shkresën e ka bërë  Adela Karapicci, Kryetare e Bordit të Administrimit në UT, e cila i drejtohet Rektorit Artan Hoxha me një letër ku e vë në dije se fondet e alokuara nga Ministria e Arsimit …

Read More »

COVID-19/ Ministria publikon shifrat e fundit, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 37 raste të reja me Covid-19, ndërsa fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë viktimë. Sipas MSH, Janë kryer 4593 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 37 qytetarë, në këto bashki: 10 raste në Tiranë, 7 në Shkodër, nga 4 raste në Fier, Elbasan, …

Read More »