Tag Archives: ministren britanike

Rama, replika në distancë me ministren britanike: S’pranojmë që qytetarët tanë të konsiderohen si njerëz të dorës së dytë

Kryeministri Edi Rama tha se nuk pranon që qytetarët shqiptarë të konsiderohen si njerëz të dorës së dytë, duke iu referuar deklaratave të sekretares britanike për emigrantët që shkojnë me gomone drejt Mbretërisë së Bashkuar. Gjatë një takimi në qytetin e Beratit, kreu i qeverisë tha se kur flitet për shqiptarët, nuk duhet të bëhen ndasi për çështje politike të …

Read More »

Rama: Ilir Meta del dhe mbron atë ministren britanike nga unë, ç’është ky lloj faqezezëllëku kështu

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratat e Partisë së Lirisë, Ilir Meta i cili i bëri thirrje që të shmangë tonet provokuese ndaj qeverisë britanike. Në një takim në Lushnje, Rama tha se në rastet kur flitet për të mbrojtur interesat e shqiptarëve në raport me ndërkombëtarët, politikanët vendas duhet të jenë bashkë. Sipas Ramës, sot ekziston ende një kategori shqiptarësh që …

Read More »