Tag Archives: Messin

Zbulohet oferta e ‘çmendur’ për Messin nga Arabia, më e lartë se ajo e Ronaldos

Për të ardhmen e Lionel Messit është folur shumë ditët e fundit. Dhe pikërisht pas eliminimit të PSG-së në Champions League, gjithçka tregon se argjentinasi nuk do të vazhdojë të luajë më në Parc des Princes. Mediat e huaja shkruajnë se një propozim tashmë është në tryezën e argjentinasit. Futbollisti dhe babai i tij, i cili vepron edhe si menaxher i Jorge Messi, kanë marrë …

Read More »

Votoi Messin dhe jo Benzema, tifozët e Realit “kryqëzojnë” mbrojtësin e tyre

Në Paris u organizua të hënën në mbrëmje ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të shtatë të “The Best FIFA Football Awards”. Për “Lojtarin më të mirë” garuan Karim Benzema, Kylian Mbappe dhe Lionel Messi. Fitues u shpall kapiteni i Argjentinës, i cili udhëhoqi kombëtaren latine drejt fitimit të Botërorit të Katarit, suksesi i vetëm i rëndësishëm që i mungonte në karrierë. David …

Read More »