Tag Archives: merr fitoren

Kanadaja gabon penalltinë, Belgjika merr fitoren dhe kreun e grupit falë një goli

Belgjika fitoi 1-0 kundër Kanadasë në grupin F të Kupës së Botës. Në ndeshjen debutuese në këtë event, të dyja skuadrat dhuruan emocione në një 90 minutësh të mbushur me raste. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Michy Batshuayi në minutën e 44 pas asistit nga 60 metra të Alderweired. Ndeshja nisi mirë për Kanadanë, me skuadrën e …

Read More »