Tag Archives: Meghan Markle

Meghan Markle i kërkon mbretit Karl takim “kokë më kokë”, çfarë do të diskutohet mes tyre

Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle, i ka kërkuar vjehrrit të saj, tashmë mbretit Karl që të kenë së bashku një takim “kokë më kokë”. Sipas ekspertit mbretëror Neil Sean, takimi është kërkuar të bëhet para se Duka dhe Dukesha i Sussex të kthehen në SHBA, atje ku jetojnë. “Ajo tani do të donte që para se të ktheheshin në Kaliforni, …

Read More »

Meghan Markle dhe Princesha Diana: Të urryera nga familja mbretërore, por të dashura për publikun

Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II në moshën 96-vjeçare të enjten e kaluar, më 8 shtator, të gjithë sytë janë te ngjarjet e ardhshme shtetërore që do të ndodhin gjatë këtyre javëve. Për momentin, Mbreti Charles III nënshkroi dokumentin e tij të shpalljes si mbreti i ri deri në ditën zyrtare të kurorëzimit të tij. Trupi i Mbretëreshës Elizabeth II …

Read More »

Pse këngëtarja serbe i këndon Meghan Markle në Eurovizion

Këngëtarja serbe Konstrakta këndon për flokët “thellësisht të hidratuar” të Meghan Markle. Hyrja e Serbisë në konkursin e këngës në Eurovizion 2022 është interesante. Konstrakta, emri i skenës së Ana Duric, interpreton “In Corpore Sano” në serbisht dhe latinisht, dhe kënga fillon (e përkthyer) me përsëritjen e saj: “Cili mund të jetë sekreti i flokëve të shëndetshëm të Meghan Markle? Çfarë …

Read More »

Nga ‘rivale’ në mikesha, pajtohen Meghan Markle dhe Kate Middleton

“Meghan dhe Kate po shkojnë shumë mirë dhe kanë komunikuar gjatë me njëra-tjetrën kohët e fundit. Marrëdhënia e tyre nuk ka qenë kurrë kaq e afërt”, ka thënë një burim për “US Weekly”. Dukesha e Cambridge dhe Sussex kanë folur me njëra-tjetrën që pas lindjes së Lilibet dhe po punojnë për marrëdhënien e tyre për hir të familjes. Ndërkohë që …

Read More »

Familja Mbretërore nuk i mban “mëri” Meghan Markle, e mbushin me urime për 40-vjetor

Sot është një ditë e veçantë për partneren e Princ Harryt, Meghan Markle, e cila feston 40-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të shënuar, nuk kanë munguar urimet e shumta për dukeshën e Sussex, madje, as nga familja mbretërore, përfshirë, Mbretëreshën Elizabeth, Kate Middleton dhe Princin William. “I uroj Dukeshës së Sussex gëzuar ditëlindjen sot”, shkruhet në llogarinë e Mbretëreshës …

Read More »

Meghan Markle sot mbush 40 vjeçe, festë hollivudiane në vilën e saj në Los Angeles

SHBA Meghan Markle feston sot 40-vjetorin e lindjes. Në këtë 40-vjetor dukesha ka shumë për të treguar. Pas një fëmijërie të vështirë pas ndarjes së prindërve dhe braktisja e të atit tek jeta e saj si aktore në Hollivud. Pastaj fejesa e martesa me princ Harry-in dhe zhvendosja në Buckingham Palace. Vitin e kaluar, 39-vjetorin Meghan e festoi në mënyrë …

Read More »