Tag Archives: me raketa në tre rajone

Rusia pranon sulmet me raketa në tre rajone, por jo dëmet

Forcat ruse kanë kryer sulme me raketa në rajonet Dnipropetrovsk, Mykolaiv dhe Kharkiv të Ukrainës, tha sot ministria ruse e Mbrojtjes. “Gjatë natës në fshatin Zvonetske, rajoni i Dnipropetrovsk, raketa me precizion të lartë me bazë deti shkatërruan selinë dhe bazën e batalionit nacionalist Dnipro, ku përforcime nga mercenarët e huaj mbërritën një ditë më parë,” tha zëdhënësi i ministrisë …

Read More »